top of page
Adenoids sleep.jpg

שקד שלישי ללא ניתוח. הומאופתיה קלאסית

בדרך כלל, פונים להומאופתיה לטיפול בבעיית אדנואידים (שקד שלישי) מוגדלים רק כאשר הרפואה הקונבנציונלית רואה פתרון אחד שעתיד לבוא - הסרה כירורגית.

האם קיים פתרון אחר לטיפול בשקד השלישי מוגדל חוץ מניתוח?

כן, בהחלט – הומאופתיה קלאסית יכולה לעזור גם לילד שלך במקרים של שקד השלישי מוגדל ללא ניתוח.

מה זה שקד שלישי  (אדנואידים)?

 

אדנואידים הם הגדלת יתר של רקמת לימפה באזור לוע, סביב הבלוטה שנקראת אדנואיד או שקד השלישי, וחלק מ״הטבעת הלימפטית על שם ולדייר״ שמטרתה ללכוד וירוסים ולייצר נוגדנים נגד פתוגנים - וירוסים וחיידקים.

לפעמים קוראים לתופעה הזאת פוליפים באף או שקד שלישי מוגדל.

בדרך כלל, האדנואידים גדלים בגיל צעיר, מכיוון שבגיל הרך רקמת הלימפה נמצאת בשלב של צמיחה פעילה, שמסתיימת בהדרגתיות לקראת גיל 13-14. אך לא תמיד, ישנם מקרים יוצאי דופן שבהם האדנואידים גדלים גם אצל מבוגרים. אם זאת, ברוב המקרים הבעיה מופיעה אצל ילדים בגילאי 3 עד 7, כאשר כמעט כל ילד שני שנבדק אצל רופא אף אוזן גרון מקבל אבחנה זו.

nose.jpg
child3.jpg

כיצד שקד שלישי מוגדל בא לידי ביטוי בסימפטומים?

 

הרקמה המוגדלת של הבלוטה מקשה על הנשימה מהאף, ובעקבות כך נוצרת דלקת (אדנואידיטיס) ואיתה מופיעים תסמינים נוספים.

למשל, במידה והזיהום התפשט מהאדנואידים לאוזן התיכונה, עלולות להופיע בעיות שמיעה. כמו כן, עקב ריר הנוזל מהאף לחלקו האחורי של הגרון, עלול הילד להשתעל כל הזמן ולעיתים תתפתח אקזמה מתחת לאף במקרים שהריר יוצא החוצה דרך האף כנזלת.

 

עם הזמן, הנשימה דרך האף עלולה להיפסק לחלוטין, ונשימה תמידית מהפה מאפשרת לחיידקים ״להחליק״ על פני המחסום המגן הראשון, וכך הילד מתחיל לחלות כל הזמן, ואז הוא עלול לפתח צינון כרוני.

יחד עם זאת, גם המראה החיצוני מקבל שינוי: הלסת התחתונה ״נופלת״, המבט נהיה חולמני ופחות ממוקד והדיבור הופך לפחות ופחות מדויק.

child1.jpg

4 סיבות להימנע מניתוח שקד שלישי 

 

לעיתים נראה כי ביצוע ניתוח להסרת אדנואידים יציל את הילד מהמחלה מהר ויעיל יותר. אך יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

 

 • ראשית, זו תמיד טראומה פסיכולוגית עבור הילד, ולא ידוע למה היא תוביל מאוחר יותר;
   

 • שנית, הרדמה תמיד מהווה סטרס פיזי ובמקרים מסוימים היא עלולה להוביל למצבים קשים אפילו בתהליך ההתערבויות הכירורגיות הפשוטות ביותר;
   

 • שלישית, במהלך הניתוח, עלול להיווצר זיהום כלשהו;
   

 • והכי חשוב, הניתוח אינו מבטיח שהמחלה לא תחזור כי ניתוח לא פותר את שורש הבעיה. הסיבה שגרמה לרקמת הלימפה לצמוח, תישאר ותמשיך להשפיע על הבריאות של הילד.


לכן, אם יש הזדמנות לדחות את הניתוח, עדיף לנסות קודם כל טיפול הומאופתי שהוא טיפול טבעי, עדין ובטוח שפותר את שורש הבעיה

מהן הסיבות לשקד שלישי מוגדל מבחינת רפואה קונבנציונלית?

 

שקדים הם הראשונים ש״באים במגע״ עם חיידקים פתוגניים בדרכם לגוף לכן

הגדלה של שקד השלישי נובעת מכך שהמאבק בחיידקים הופך לפעיל מדי.

 

מנקודת מבטה של הרפואה הקונבנציונלית, ישנם מספר סיבות המובילות לדלקת אדנואידים (מצב של שקד שלישי מוגדל):

 • מגע תכוף עם גורמי זיהום, במיוחד בגני ילדים

 • מחלות ויראליות חוזרות (במקרה כזה אין לשקדים מספיק זמן כדי להתכווץ בחזרה)

 • מערכת חיסונית חלשה עקב מחלות תכופות

 • תגובה אלרגית

 • נטייה תורשתית לגידול של רקמת הלימפה

 • היפו-ויטמינוזיס (מחסור בויטמינים בגוף)

 • הפרעות אנדוקריניות בבלוטת יותרת הכליה

 • רפלוקס במערכת העיכול (כאשר תוכן הקיבה עולה חזרה אל הוושט ומייצר גירוי באזור).

why.jpg

3 סיבות לשקד שלישי מוגדל מבחינת הומאופתיה 

 

מבחינת נקודת המבט הוליסטית , כל דלקת בכלל ושקד שלישי מוגדל בפרט, היא תוצאה של חוסר האיזון הפנימי של הגוף.

 

ישנם 3 סיבות העיקריות של חוסר איזון שמוביל להופעה של שקד שלישי מוגדל:

 

 1. רעילות יתר

 2. מצב סטרס ומחלה פסיכוסומאטית

 3. דיכוי של סימפטומים

רעילות יתר

הילד נחשף ליותר מדי רעלים. במקרה כזה מדובר לא על הכמות האבסולוטית של הרעלים אלא על כמות גדולה יחסית ליכולת של הילד הספציפי הזה להתמודד איתה. הרעלים יכולים להצטבר כתוצאה ממתן החיסונים, שימוש בתרופות, זיהום אוויר, חשיפה לעובש ועוד.במקרים כאלו הומאופתיה היא פתרון מצוין כי זאת השיטה שלא משתמשת בתרופות כימיות (וככה מונעת שימוש ברעלים) וגם משפרת את היכולת של הילד להתמודד עם הרעלים שהוא נחשף אליהם, כולל וירוסים וחיידקים. הומאופתיה תעזור גם לצמצם את גודלו של שקד שלישי וגם תשפר את מצבה של מערכת החיסון.

מצב סטרס ומחלה פסיכוסומאטית

הילד נמצא במצב סטרס והגוף שלו לא מפנה את הפסולת בגלל חסימות כאלו ואחרות ברמה הרגשית. הרבה פעמים במקרים האלו הילד יסבול גם מעצירות ברמה הפיזית או\ו יהיה ילד סגור, ביישן או מופנם שמשאיר את הרגשות השלילים בפנים. הרגשות השלילים – הם גם סוג של פסולת ובנוסף הם מפעילים מנגנון שנקרא מחלה פסיכוסומטית, כלומר הופעה של סימפטומים פיזיים בעקבות בעיות רגשיות.טיפול הומאופתי במקרים כאלו (בנוסף להקטנה של שקד שלישי) מאפשר לילד לצאת ממצב הסטרס ולהיפתח יותר לסביבה.

דיכוי של סימפטומים

סימפטומים הם ביטוי של המחלה ולא המחלה עצמה. ברפואה הקונבנציונלית טיפולים הם תמיד סימפטומטיים ועוסקים בדיכוי של הסימפטומים (הורדת חום, דיכוי של פריחה עורית עם משחות, תרופות נגד דלקת וכו').דיכוי של הסימפטומים ללא טיפול בשורש הבעיה עלול להעביר את המחלה לרמה עמוקה יותר ואז עלולים להגיע למצב של הגדלה של שקד שלישי.מטרה של טיפול הומאופתי היא לטפל בשורש הבעיה ולא לדכא את הסימפטומים ככה שלאחר טיפול הומאופתי שקד שלישי חוזר להיות בגודל תקין וגם רמת הבריאות הכלילית של הילד עולה באופן כללי.

איך הומאופתיה יכולה לעזור להימנע מניתוח של שקד שלישי?

 

הומאופתיה, כרפואה הוליסטית, לא עוסקת בדיכוי הסימפטומים וגם לא משתמשת בתרופות שמזיקות.

המטרה של הומאופתיה קלאסית היא לאבחן את שורש הבעיה ולטפל בו בעזרת רמדיס, תרופות הומאופתיות טבעיות ובטוחות לשימוש.

הרמדי שנבחרה בקפדנות מפעילה את כוחות הריפוי של הגוף ככה שהאורגניזם מרפא את עצמו.

קיימות עשרות רמדיס שיכולות לעזור לילד עם שקד שלישי מוגדל (אדנואידים) ללא ניתוח.

חשוב להתאים את הרמדי לילד באופן אישי.

child2.jpg
HomeoapathyForAsthma.jpg

דוגמאות לרמדיס הומאופתיות לטיפול בשלק שלישי (אדנואידים)

 

דוגמאות למספר רמדיס נפוצות (מתוך עשרות!) שעוזרות לטיפול באדנואידים אצל ילדים.

קיימות עוד עשרות רמדיס שיכולות לעזור במצב של שקד שלישי מוגדל לכן וחשוב שהתאמה של הרמדי תעשינה על ידי הומאופת קלאסי עם הסמכה מתאימה.

 

CALCAREA CARBONICA

הרמדי מתאימה לילדים עם הזעת יתר, בעיקר באזור הראש. הזעת יתר היא אינדיקטור לחוסר איזון במערכת הטיהור (פינוי הפסולת) של הגוף. לילדים כאלה יש פחדים רבים ( בדרך כלל יותר מ-3), הם לא אוהבים כשמספרים לאנשים זרים על המחלות. אוהבים שיגרה וחוששים משינויים.

החשש משינויים הוא ביטוי של הפחד ״לבקוע מהביצה״ שם יש הגנה מוחלטת.

 

LYCOPODIUM

הרמדי מתאימה לילדים שחשוב מאוד להראות את עצמם, הם רוצים להיות הראשונים בכל דבר. כישלון בשבילם – זאת טרגדיה!

הרבה פעמים הם לא אוהבים לקחת על עצמם אחריות - ״מה יהיה אם לא אוכל להתמודד עם זה? אני אאבד את המעמד שלי״.

על ילדים כאלה הרבה פעמים אומרים ״מלאך בבית הספר ושטן בבית״. תסמיני המחלה נוטים להופיע בצד ימין. החסימה הנפשית של ילד כזה טמונה בצורך שלו להיות גדול, ראשון, חשוב. המטאפורה ״להיות גדול״ מרמזת על גידול במשהו במישור הפיזי, למשל, אדנואידים.

 

SILICEA

זאת הרמדי שמתאימה לילד ביישן ועקשן. הוא חושש מזריקות וקשה מאוד להכריח אותו לבצע בדיקות דם. לעיתים קרובות יש צורך ברמדי זו במידה ושימוש ברמדי טויה עזר לפתור בעיות שצצו לאחר קבלת חיסון. לילדים כאלה עשויות להיות בעיות בציפורניים- עיוותים, ציפורניים חודרניות. ילדים אלה יסבלו מהזעת יתר באזור כפות הידיים והרגליים. הבעיה העיקרית אצל אותם ילדים היא בעיית הספיגה. כניסת הרעלים לגוף, לכן הם חוששים מחיסונים- הם חוששים (ברמת תת המודע) שבמתן החיסון עלולים להיכנס רעלים נוספים לגוף, איתם הם לא יוכלו להתמודד.

 

גם אם באחד מהתיאורים כאן ״זיהיתם״ את ילדכם, אני מבקשת בכל לשון של בקשה - אל תנסו לטפל בבעיה בעצמכם, אל תשחקו בבריאות שלו.

מטופלים מספרים

"מטפלת בילדיי אצל ולנטינה, הגענו אחרי מצב רפואי לא פשוט של אחת מבנותיי, כולל אשפוז ארוך בבית חולים ומחלות כל שני וחמישי. רופא מאוד בכיר שראה את הבת שלי אמר שהיא תצטרך להיות על סטרואידים לתקופה ממושכת בגלל ענייני נשימה. ולנטינה הצילה אותנו, טפו טפו טפו, רופא הילדים הפך להיות משהו נדיר ומקווה שרק ימשיך כך. שומעת מסביבי הרבה מצקצקים על הומיאופתיה אבל לגוף יש יכולת ריפוי מדהימה אם נותנים לו ובשורה התחתונה, אם זה לא היה עובד לא הייתי ממשיכה. תודה על הטיפול המסור, שנישאר בריאים"

ליאם אקשטיין

קישור לביקורת בגוגל

"הבאתי את בני בן ה-11 לוולנטינה, כשהרפואה הקונבנציונלית אבחנה נזלת אלרגית, כשטיפות אף הוחלפו בזו אחר זו, כשתרופות לאלרגיות ואסטמה לא עזרו, כשהאף היה סתום והוא לא קנח את האף, אלא בלע את הנזלת שעוררה שיעול. כאשר לאחר בדיקה אנדוסקופית, הומלץ להסיר את האדנואידים.
ולנטינה אמרה שלא נטפל בנזלת, אלא נחזק את המערכת החיסונית, תוך התחשבות במצב הפסיכולוגי של המטופל.
לאחר הגלובולי הראשונה שקיבל מוולנטינה, הנזלת כמעט נעלמה. 

ולנטינה ניסתה בקפדנות רבה להבין את הפינות הנסתרות בנפשו של בני כדי למצוא את הרמדי הנכונה, ניסיתי לעזור כמיטב יכולתי. ולנטינה הייתה בקשר כמעט 24 שעות ביממה והודעתי לה על כל השינויים במצבה ובהתנהגותה של המטופלת בת ה-11.
ללא ספק יש קשר בין נשמה לגוף, ולנטינה דואגת לבריאותם בעזרת הומאופתיה!"

גלינה קופרבלום

קישור לביקורת בפייסבוק

"הגעתי לולנטינה עם בתי כשקיבלנו הפניה לניתוח. לבת שלי היו הרבה פחדים, בעיות חברתיות והיא מאוד חששה מהניתוח. ולנטינה עזרה לנו להפטר מהפחדים, לשפר יחסים עם חברים והחשוב מכל - להמנע מהניתוח! תודה רבה על ההבנה העמוקה והמדויקת, על עקשנות והתמדה בטיפול ואופטימיות אין קץ!"

יוליה אבן אור

קישור לביקורת בפייסבוק

bottom of page