הומאופתיה קלאסית לטיפול בשקד שלישי

בדרך כלל, פונים להומאופתיה לטיפול בבעיית אדנואידים (שקד שלישי) מוגדלים רק כאשר הרפואה הקונבנציונלית רואה פתרון אחד שעתיד לבוא - הסרה כירורגית.

האם קיים פתרון אחר לטיפול בשקד השלישי מוגדל חוץ מניתוח?

כן, בהחלט – הומאופתיה קלאסית יכולה לעזור גם לילד שלך במקרים של שקד השלישי מוגדל ללא ניתוח.

איך זה יכול להיות ולמה – מוזמנים לקרוא בהמשך.

 

אז מה זה שקד שלישי  (אדנואידים)?

אדנואידים הם הגדלת יתר של רקמת לימפה באזור לוע, סביב הבלוטה שנקראת אדנואיד או שקד השלישי, וחלק מ״הטבעת הלימפטית על שם ולדייר״ שמטרתה ללכוד וירוסים ולייצר נוגדנים נגד פתוגנים -וירוסים וחיידקים.

לפעמים קוראים לתופעה הזאת פוליפים באף או שקד שלישי מוגדל.

 

בדרך כלל, האדנואידים גדלים בגיל צעיר, מכיוון שבגיל הרך רקמת הלימפה נמצאת בשלב של צמיחה פעילה, שמסתיימת בהדרגתיות לקראת גיל 13-14. אך לא תמיד, ישנם מקרים יוצאי דופן שבהם האדנואידים גדלים גם אצל מבוגרים. אם זאת, ברוב המקרים הבעיה מופיעה אצל ילדים בגילאי 3 עד 7, כאשר כמעט כל ילד שני שנבדק אצל רופא אף אוזן גרון מקבל אבחנה זו.

 

כיצד שקד שלישי מוגדל בא לידי ביטוי?

 

הרקמה המוגדלת של הבלוטה מקשה על הנשימה מהאף, ובעקבות כך נוצרת דלקת (אדנואידיטיס) ואיתה מופיעים תסמינים נוספים.

למשל, במידה והזיהום התפשט מהאדנואידים לאוזן התיכונה, עלולות להופיע בעיות שמיעה. כמו כן, עקב ריר הנוזל מהאף לחלקו האחורי של הגרון, עלול הילד להשתעל כל הזמן ולעיתים תתפתח אקזמה מתחת לאף במקרים שהריר יוצא החוצה דרך האף כנזלת.

 

עם הזמן, הנשימה דרך האף עלולה להיפסק לחלוטין, ונשימה תמידית מהפה מאפשרת לחיידקים ״להחליק״ על פני המחסום המגן הראשון, וכך הילד מתחיל לחלות כל הזמן, ואז הוא עלול לפתח צינון כרוני.

יחד עם זאת, גם המראה החיצוני מקבל שינוי: הלסת התחתונה ״נופלת״, המבט נהיה חולמני ופחות ממוקד והדיבור הופך לפחות ופחות מדויק.

מהן הסיבות לשקד שלישי מוגדל מבחינת רפואה קונבנציונלית?

 

שקדים הם הראשונים ש״באים במגע״ עם חיידקים פתוגניים בדרכם לגוף לכן

הגדלה של שקד השלישי נובעת מכך שהמאבק בחיידקים הופך לפעיל מדי.

 

מנקודת מבטה של הרפואה הקונבנציונלית, ישנם מספר סיבות המובילות לדלקת אדנואידים (מצב של שקד שלישי מוגדל):

- מגע תכוף עם גורמי זיהום, במיוחד בגני ילדים

- מחלות ויראליות חוזרות (במקרה כזה אין לשקדים מספיק זמן כדי להתכווץ בחזרה)

- מערכת חיסונית חלשה עקב מחלות תכופות

- תגובה אלרגית

- נטייה תורשתית לגידול של רקמת הלימפה

- היפו-ויטמינוזיס (מחסור בויטמינים בגוף)

- הפרעות אנדוקריניות בבלוטת יותרת הכליה

- רפלוקס במערכת העיכול (כאשר תוכן הקיבה עולה חזרה אל הוושט ומייצר גירוי באזור).

 

מהן הסיבות לשקד שלישי מוגדל מבחינת הומאופתיה

 

מבחינת נקודת המבט הוליסטית , כל דלקת בכלל ושקד שלישי מוגדל בפרט, היא תוצאה של חוסר האיזון הפנימי של הגוף.

 

ישנם 3 סיבות העיקריות של חוסר איזון שמוביל להופעה של שקד שלישי מוגדל:

 

 1. רעילות יתר
  הילד נחשף ליותר מדי רעלים. במקרה כזה מדובר לא על הכמות האבסולוטית של הרעלים אלא על כמות גדולה יחסית ליכולת של הילד הספציפי הזה להתמודד איתה. הרעלים יכולים להצטבר כתוצאה ממתן החיסונים, שימוש בתרופות, זיהום אוויר, חשיפה לעובש ועוד.
  במקרים כאלו הומאופתיה היא פתרון מצוין כי זאת השיטה שלא משתמשת בתרופות כימיות (וככה מונעת שימוש ברעלים) וגם משפרת את היכולת של הילד להתמודד עם הרעלים שהוא נחשף אליהם, כולל וירוסים וחיידקים. הומאופתיה תעזור גם לצמצם את גודלו של שקד שלישי וגם תשפר את מצבה של מערכת החיסון.
   

 2. מצב סטרס
  הילד נמצא במצב סטרס והגוף שלו לא מפנה את הפסולת בגלל חסימות כאלו ואחרות ברמה הרגשית. הרבה פעמים במקרים האלו הילד יסבול גם מעצירות ברמה הפיזית או\ו יהיה ילד סגור, ביישן או מופנם שמשאיר את הרגשות השלילים בפנים. הרגשות השלילים – הם גם סוג של פסולת ובנוסף הם מפעילים מנגנון שנקרא מחלה פסיכוסומטית, כלומר הופעה של סימפטומים פיזיים בעקבות בעיות רגשיות.
  טיפול הומאופתי במקרים כאלו (בנוסף להקטנה של שקד שלישי) מאפשר לילד לצאת ממצב הסטרס ולהיפתח יותר לסביבה.
   

 3. דיכוי של סימפטומים
  סימפטומים הם ביטוי של המחלה ולא המחלה עצמה. ברפואה הקונבנציונלית טיפולים הם תמיד סימפטומטיים ועוסקים בדיכוי של הסימפטומים (הורדת חום, דיכוי של פריחה עורית עם משחות, תרופות נגד דקלת וכו').
  דיכוי של הסימפטומים ללא טיפול בשורש הבעיה עלול להעביר את המחלה לרמה עמוקה יותר ואז עלולים להגיע למצב של הגדלה של שקד שלישי.
  מטרה של טיפול הומאופתי היא לטפל בשורש הבעיה ולא לדכא את הסימפטומים ככה שלאחר טיפול הומאופתי שקד שלישי חוזר להיות בגודל תקין וגם רמת הבריאות הכלילית של הילד עולה באופן כללי.

 

איך הומאופתיה יכולה לעזור?

 

הומאופתיה, להבדיל מרפואה קונבנציאונלית, לא עוסקת בדיכוי הסימפטומים וגם לא משתמשת בתרופות שמזיקות.

המטרה של הומאופתיה קלאסית היא לאבחן את שורש הבעיה ולטפל בו בעזרת רמדיס, תרופות הומאופתיות טבעיות ובטוחות לשימוש.

קיימות עשרות רמדיס שיכולות לעזור לילד עם שקד שלישי מוגדל (אדנואידים) ללא ניתוח.

חשוב להתאים את הרמדי לילד באופן אישי.

דוגמאות לרמדיס הומאופתיות לטיפול באדנואידים:

 

כאן ישנן מספר דוגמאות לרמדיס נפוצות לטיפול באדנואידים אצל ילדים.

הדוגמאות להמחשה בלבד!

קיימות עוד עשרות רמדיס שיכולות לעזור במצב של שקד שלישי מוגדל לכן וחשוב שהתאמה של הרמדי תעשינה על ידי הומאופת קלאסי עם הסמכה מתאימה.

 

CALCAREA CARBONICA

הרמדי מתאימה לילדים עם הזעת יתר, בעיקר באזור הראש. הזעת יתר היא אינדיקטור לחוסר איזון במערכת הטיהור (פינוי הפסולת) של הגוף. לילדים כאלה יש פחדים רבים ( בדרך כלל יותר מ-3), הם לא אוהבים כשמספרים לאנשים זרים על המחלות. אוהבים שיגרה וחוששים משינויים.

החשש משינויים הוא ביטוי של הפחד ״לבקוע מהביצה״ שם יש הגנה מוחלטת.

 

LYCOPODIUM

הרמדי מתאימה לילדים שחשוב מאוד להראות את עצמם, הם רוצים להיות הראשונים בכל דבר. כישלון בשבילם – זאת טרגדיה!

הרבה פעמים הם לא אוהבים לקחת על עצמם אחריות - ״מה יהיה אם לא אוכל להתמודד עם זה? אני אאבד את המעמד שלי״.

על ילדים כאלה הרבה פעמים אומרים ״מלאך בבית הספר ושטן בבית״. תסמיני המחלה נוטים להופיע בצד ימין. החסימה הנפשית של ילד כזה טמונה בצורך שלו להיות גדול, ראשון, חשוב. המטאפורה ״להיות גדול״ מרמזת על גידול במשהו במישור הפיזי, למשל, אדנואידים.

 

SILICEA

זאת הרמדי שמתאימה לילד ביישן ועקשן. הוא חושש מזריקות וקשה מאוד להכריח אותו לבצע בדיקות דם. לעיתים קרובות יש צורך ברמדי זו במידה ושימוש ברמדי טויה עזר לפתור בעיות שצצו לאחר קבלת חיסון. לילדים כאלה עשויות להיות בעיות בציפורניים- עיוותים, ציפורניים חודרניות. ילדים אלה יסבלו מהזעת יתר באזור כפות הידיים והרגליים. הבעיה העיקרית אצל אותם ילדים היא בעיית הספיגה. כניסת הרעלים לגוף, לכן הם חוששים מחיסונים- הם חוששים (ברמת תת המודע) שבמתן החיסון עלולים להיכנס רעלים נוספים לגוף, איתם הם לא יוכלו להתמודד.

 

גם אם באחד מהתיאורים כאן ״זיהיתם״ את ילדכם, אני מבקשת בכל לשון של בקשה - אל תנסו לטפל בבעיה בעצמכם, אל תשחקו בבריאות שלו.

רמדי שנבחרה באופן שגוי עלולה לעוות את התמונה כולה, ובהמשך לבלבל את ההומאופת ולהוביל לחיפוש מסורבל וארוך יותר אחר טיפול יעיל למחלה.

בדיוק מהסיבה שרבים מנסים לרפא את ילדיהם דרך הומאופתיה באופן עצמאי, קיימות שמועות שההומאופתיה לא עובדת. והיא עובדת - רק בידיים של הומאופת.

אז איך זה קורה, תכלס?

טיפול קלאסי הוא תהליך.

מזמינה לקבל פרטים על מהלך הטיפול כאן.

Adenoids sleep.jpg