מה זה רמדי ( הכנה הומאופתית)?

הכנות הומאופתיות (רמדי) מבוססות על חומרים טבעיים שעוברים תהליך הכנה מיוחד שמבוסס על דילולים ונעורים.

רמדיס לא מכילות חומרים כימיים.

 

דוגמאות של החומרים שרמדיס מבוססות עליהם:
 

 • צמחים
   

 • מינרלים
   

 • הפרשות של חיות (ארס למשל)
   

 • רקמות אנושיות (חלב אם למשל)
   

על תכונה של כל רמדי לומדים בעזרת ניסוי שנקרא פרובינג (Proving) - הסבר על פרובינג נמצא למטה.

על מנת לבחור ברמדי הנכונה (אחד מתוך 3500)  המטופל צריך לעבור תהליך אבחון הומאופתי שמטרתו לאבחן את שורש הבעיה. יש להתאים את הרמדי לבן אדם באופן אישי לפי ממצאי האבחון.

איפה רוכשים את הרמדי?

רמדיס הומאופתיות מכינים בבתי מרקחת לפני מרשם שנשלח על ידי הומאופת.

בארץ ישנם מספר בתי מרקחת הומאופתים כולל סופר-פארם.

במקרים נדירים מזמינים רמדי מבית מרקחת בחו"ל.

 

פרובינג 

 

יש לנו מושג איך מפתחים תרופות קונבנציונליות חדשות, ואנחנו יודעים קצת כיצד התגלו קבוצות חדשות של תרופות, כמו אנטיביוטיקה.

 

אבל כמה אנשים יודעים שמדי שנה מופיעות רמדיס (הכנות הומיאופתיות) חדשות? שההומאופתיה אינה מסורת שהוקפאה בזמן, אלא מערכת שמתפתחת כל הזמן?

 

בזמן מייסד ההומאופתיה הקלאסית, האנמן, היו כמאה תרופות הומיאופתיות. עד היום, "הכדורים הלבנים", הפכו ליותר מ- 3,500 רמדיס! והמשימה של ההומאופת היא לבחור את האחת היחידה (!) מהם שתהפוך את האדם לבריא.

 

תגליות של תרופות חדשות בהומאופתיה אינן מקריות, זו עבודה מתוכננת שמבוצעת על ידי בתי ספר מובילים. כל רמדי חדשה עוברת מבחן שנקרא "פרובינג" (ניסוי).

 

ה"פרובינג" (הניסוי) מתבצע בהשתתפות קבוצה של מתנדבים, אנשים בריאים, בתנאי שאינם סובלים מתסמינים חוליים כלשהם בזמן הבדיקות, במצב רגשי ופסיכולוגי טוב ויציב.

 

גם אני פעם השתתפתי בפרובינג כזה.

 

חלק מהמשתתפים הללו מקבלים רמדי חדשה במינונים הומאופתיים שונים, וחלקם מקבלים פלצבו. כל השינויים המתרחשים במהלך השבועות הקרובים נרשמים בקפידה על ידי משקיפים, מפקחים, שכמו כן המתנדבים עצמם לא יודעים מי קיבל מה, תרופה או פלצבו.

 

התוצאה היא תיאורים של כל מה שקרה במהלך הניסוי עם כל אחד מהמשתתפים: נלקחים בחשבון גם תסמינים גופניים, כמו למשל כאב ראש או פריחה בעור, וגם תסמינים נפשיים ופסיכולוגים, כמו גם ההשלכות של כל השינויים.

 

לדוגמא, 80% מהמשתתפים היו בעלי רצון פתאום לנסוע ולטייל, או 70% מהם פגשו את "חבר הנפש" שלהם, הסימפטומים שנמצאים אצל רוב הנסיינים הם אלו שנרשמו בספרים ההומאופתים. ומשתמשים במידע זה כדי לתת רמדי מתאימה לפי סימפטומים. כי דומה מרפא דומה.

 

זהו העיקרון הבסיסי של ההומאופתיה – רמדי שיכולה לגרום לסימפטומים אצל אדם בריא כך היא יכולה לגרום לריפוי אצל אדם חולה. 

אם אדם מתלונן, למשל, על כאב ראש מצד שמאל מעל העין המופיע פעם בשבוע, אז כ -500 רמדיס הומאופתיות שיש להן סימפטום זה עשויות להתאים לו. אבל רק רמדי אחת מסוגלת לרפא אותו, וכדי לבחור אותה מתוך כל רשימת הרמדיס, יש צורך לזהות את כל התסמינים המשמעותיים שיש לו בנוסף, לקבוע את סוג נפש האדם, נטיותיו, העדפותיו, לנתח את האירועים שהתרחשו קודם לכן, וקורים כרגע בחיים שלו.

כל נפח המידע הזה שהתקבל מהמטופל במהלך האבחון ההומאופתי מושווה לתיאורי הרמדיס דרך הפרובינג.

 

הומאופת, כשהוא מסתכל על מטופל, יכול לפעמים לחשוב למשל, שהמטופל צריך רמדי בשם""PULSATILA, מכיוון שהופעתו של המטופל, הסימפטומים מהם הוא סובל וסיפור חייו מראים את החיבור לרמדי ההומאופתית. עם זאת, לעתים קרובות מתברר שיש רק סימפטום אחד שלפיו הרמדי הנתונה אינה מתאימה למטופל זה, והסימפטום הזה הוא משמעותי, מה שאומר שההומאופת צריך לבדוק יותר. סימפטום זה יכול להיות, למשל, הרגשה שהרגליים קפואות כל הזמן, וזה הדבר היחיד המבדיל בין רמדי זו לבין אחרת, בנוסף לסימפטומים הנוספים.

 

לכן לבקש מהומאופת לייעץ שייתן משהו "לשיעול יבש ", או לשאול אם הוא יכול לרפא, למשל, אקזמה, זו בקשה חסרת טעם. כי הכל נלקח יחד עם שיעול ואקזמה, כל מה שמפריע יירפא, מצב הרוח ישתפר, חיוניות של האדם, ואולי מקום העבודה ומצב הזוגי ישתנה לטובה:)

 

למה כל זה אפשרי? כי תימצא הרמדי האחת שדומה לבנאדם ותאפשר לו להיות בהרמוניה שלמה, זה כמו לכוון כלי נגינה בתזמורת כך שכולם ינגנו ביחד סימפוניה יפה והרמונית שנשמעת טוב, כך הגוף ונפש תהיה בהרמוניה אחת שלמה ובאיזון כשהרמדי ההומאופתית תהיה מדויקת ונכונה.

 למידע נוסף וזימון תור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למידע נוסף ניתן להשאיר פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה למועדן אוהבי הומאופתיה כדי לקבל העדוכונים וטיפים מדי חודש

Valentina Glik logo

ולנטינה גליק

הומאופתית קלאסית,R.C.Hom

כפר סבא

valentina@valentinaglik.com

054-9287054

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

כל המידע המתפרסם באתר זה הינו מידע כללי בלבד. למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הגולש או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא. ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר