top of page
Tampon.jpg

הומאופתיה לטיפול בבעיות מחזור החודשי
אצל נשים ונערות

האם את באמת צריכה לסבול כל חודש? מכאבים? אמינוראה? ממחזור לא סדיר ועקבי? או מתסמינים כאלה ואחרים המתלווים למחזור? את לא באמת צריכה לסבול!


נשים רבות, המחזור החודשי משפיע על חייהן. אך לא כולן כך.

המחזור החודשי שמתחיל בדרך כלל בגיל ההתבגרות ומסתיים בגיל המעבר, הינו למעשה הכנה להפרייה ולהתעברות, ופליטה של רקמות כאשר אין הפרייה. התהליך כולו מלווה בתנודות הורמונליות, שמטרתן לייצר זקיקים וביציות בשלות להפרייה.

 

הידעת?

כל אחת חווה את המחזור שלה בדרך אחרת, לכל אישה או נערה יש תסמינים שונים לפני קבלת המחזור ובזמן  מחזור ואם בכלל, ישנן נשים שלא סובלות משום תסמינים לפני או בזמן מחזור.

 

 

למשל- בזמן המחזור כל אחת תפריש מגופה כמות דם שונה, לפי מצב ההורמונלי שלה. אחת תדמם 4 ימים מלאים וחברתה תדמם 7 ימים מלאים. ויש כאלו שמדממות אפילו 10 ימים וזה גורם למחסור בברזל ולאנמיה.

ישנן נשים הסובלות ממצב רוח ירוד, יתר עצבנות, חוסר סבלנות, כאבים בגוף או בעיקר בבטן ברמות כאלה ואחרות. כל אחת לגופה.

 

מה גם, יש נשים שסובלות מחוסר איזון הורמונלי וממחזור לא סדיר.

 

לא רק ברמה הפיזית מדובר אך גם ברמה הנפשית, יחסים בין אישה לבין זוגה יכולים להתערער כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי, אישה יכולה להיות יותר עצבנית או יותר רגישה באופן כללי כאשר היא לא מאוזנת הורמונלית.

ההרמוניה של הבית יכול לצאת מאיזון כתוצאה מכך.

 

האם את מזדהה?

 

מה הדבר הראשון שאישה עושה כאשר היא סובלת מחוסר איזון הורמונלי? הוא כמובן לגשת לרופא נשים, ומכאן היא מתחילה ליטול גלולות או התקנת התקן הורמונלי שכמובן מכילים הורמונים להסדרת המחזור ולהפחתת כמות הדם.

אך כידוע, נטילת הורמונים אינו הדבר האידיאלי ולכל דבר יש מחיר.

המחיר יכול להיות- שיבוש במחזור ולאו דווקא מחזור סדיר, עצבנות יתרה, נפיחות בגוף, פצעים הורמונליים, שיבוש בביוץ הטבע של הגוף. הרגשת דיכאון, ירידה במצב הרוח, חשק מיני ירוד ועוד...

 

אם למשל את סובלת מכאבים (ואינך נמצאת עדיין בטיפול הומאופתי), כדאי לדעת שאת משככי הכאבים- אלו ממשפחת Nsaids כמו אדוויל ואדקס, רופאים ממליצים ליטול ממש בהתחלת הופעת הכאבים, בסמוך לתחילת הדימום. תרופות אלו חוסמות סוג מסוים של הורמון פרוסטגלנדין ואז יש ירידה בעוויתות והכאב. אם נוטלים בשלב מאוחר של הכאבים, ההורמון כבר משוחרר בדם ולוקח יותר זמן לחסום אותו.

אך מה קורה בסוף? סף הסתגלות של הגוף לאותם אקמולים ומשככי כאבים הולך ופוחת וצריכת התרופות הכימיות הולכת וגוברת..

האם חשבת שאפשר אחרת? להיות חלק מאותן נשים שלא סובלות מהמחזור ומנהלות אורח חיים רגיל?

מבחינה הומאופתית יש הרבה מה לעשות. כשמבינים את מקור ועומק הבעיה של האדם, את המורכבות האישית, את המיוחדות שלו, את האופי ואת האופן שבו סובל כל אחד (ובעיקר כל אחת) מאיתנו, ניתן להתאים רמדי הומאופתית אישית שתרפא באמת מהעומק, באופן מלא וקבוע.

בטיפול הומאופתי לא אסתכל ואבחן רק את התסמינים של האישה כאשר היא במחזור או לפני מחזור. אלא אבחן את התמונה המלאה, מי היא ומה היא, אכיר את האופי שלה, אכיר אותה לעומק וע"י כך אתאים לה את הרמדי ההומאופתית המיועדת עבורה.

בהומאופתיה קלאסית תיבחר הכנה אחת ספציפית (רמדי) לאדם, והכנה זו תטפל במכלול הבעיות שממנו סובל אותו אדם. כלומר, כשיגיעו לטיפול מספר נשים הסובלות (בין השאר) מכאבי מחזור ותסמינים המתלווים למחזור, כל אחת תקבל משהו אחר, המותאם לה באופן אישי ומיוחד.

בטיפול הומאופתי עקבי ונכון ניתן לראות איך מחודש לחודש המחזור מתאזן, הכאבים פוחתים, הדימום פוחת ומתאזן,

וכל זאת ללא תופעות לוואי וללא הורמונים.

bottom of page